Zpívat se totiž bude na pětadvaceti místech – v Přerově, Hranicích, Tovačově, Dřevohosticích, Brodku u Přerova, Veselíčku, Bělotíně, Drahotuších, Horní Moštěnici, Zámrskách, Kozlovicích, Žeravicích, Dluhonicích, Rokytnici, Kokorách, Radslavicích, Lobodicích, ale také Skaličce, Horních Těšicích, Jezernici, Bochoři, Vlkoši, Prosenicích či Milenově a v místní části Dolního Újezdu Skoky.

Pokud tedy ještě nemáte zpěvníček s koledami, nezapomeňte si koupit středeční vydání Deníku.

Kde se také bude zpívat

V Bochoři zazpívají u harmonia

Na velký zájem o hromadné zpívání se ve středu těší v Bochoři. Celostátní akci Česko zpívá koledy podpoří svou účastí podruhé.

„Děti ve škole trénují koledy. Na středu pozvaly babičky, dědečky, tetičky, strýce, rodiče a známé," vysvětlila za pořadatele Romana Bartošová.

Sraz je o hodinu dříve než avizované zpívání, tedy v 17 hodin u vánočního stromu na nádvoří takzvané býčárny.

„Připravujeme se punč, griotka i občerstvení," přislíbila Romana Bartošová. Hudebně všechny zpívající doprovodí i harmonium, které bude umístěné pod střechou.

Dluhonice zvou sousedy na koledy i svařák

Zazpívat, ale také popovídat si přijdou lidé ve středu ke kapli v Dluhonicích, místní části Přerova.

„Loni nás bylo kolem pětadvaceti, tak letos by to mohlo být stejné. Potkají se tady sousedé, společně zazpívají i hodí řeč," uvedla Lenka Dohnalová z Českého svazu žen, který akci Česko zpívá koledy společně s osadním výborem v Dluhonicích pořádá.

Pro dospělého bude připraveno svařené víno, pro děti čaj bez rumu. „To aby lépe zpívaly a viděly do not," dodala Lenka Dohnalová. I v Dluhonicích se startuje ve středu od 18 hodin.

V Milenově zazpívají na zahradě u školky

Na svou premiéru při akci Česko zpívá koledy čekají i lidé v Milenově.

„Zatím nemůžu odhadnout, kolik se nás tady zúčastní. Říkali jsme o zpívání dětem ve školce, tak doufám, že přijdou i s rodiči," přiblížila za organizátory Eliška Elsnicová.

Zpívat se bude ve středu od 18 hodin na zahradě u školky, kde stojí i vánoční stromek. A pro zpívající bude připraven punč i cukroví.

Tovačov se připojí už potřetí

Mezi rekordmany v účasti na akci Česko zpívá koledy patří město Tovačov. Na náměstí se k hromadnému zpívání koledy sejdou lidé už potřetí.

Účast se jako každoročně očekává vysoká, pokořit by se měla hranice sta lidí. Zpívat se budou koledy, které zazní z rádia ve středu od 18 hodin. Pro zahřátí nebude chybět ani svařené víno.

Kozlovice budou koledovat v kapličce

Velké očekávání z celostátní akce Česko zpívá koledy mají organizátoři v Kozlovicích, místní části Přerova. Ke zpívání se ve středu od 18 hodin připojí poprvé.

„Doprovodí nás dvě kytary a keybord. Hudebníci budou hrát v kapličce, tam budeme i zpívat. Ale také záleží na tom, kolik přijde lidí – když tak budeme venku," prozradila za pořadatele Marie Hlávková.

Ve Vlkoši zazpívají u vánočního stromu

Harmonika, basa a dvoje housle. To jsou hudební nástroje, které budou udávat tóny zpívání koled ve Vlkoši.

Lidé se v rámci akce Česko zpívá koledy sejdou ve středu od 18 hodin u vánočního stromu, který stoji u budovy základní a mateřské školy. K dispozici bude pro zahřátí svařené víno nebo čaj.

V Žeravicích se připravují děti ve školce

Přípravy i nacvičování koled jsou v Žeravicích, místní části Přerova, v plném proudu. Ve středu se k akci Česko zpívá koledy připojí podruhé.

„V loňském roce se sešlo zhruba 70 lidí. Letos už se lidé ptají, rozkřiklo se to, tak doufám, že jich přijde více," přiblížila za organizátory Ludmila Landsmannová. Na zpívání se těší také děti ve školce, které se pilně připravují. „Loni zpívaly koledy ještě další dva dny," dodala. Koledy zazní na návsi u kaple svatého Václava od 18 hodin.