Přerovsko se tak dostalo mezi místa s nejlevnějším benzinem v České republice. Vyplývá to z šetření Hospodářské komory České republiky. Ta mapovala průměrné ceny benzinu v 77 územních celcích, které odpovídají bývalým okresům.

„Mezi cenami v jednotlivých regionech jsou zřetelné rozdíly. Mezi nejlevnější okresy ale patří Přerov. Ten si na tom stojí dobře hlavně s cenou nafty, na opačném konci přehledu s naftou stojí Benešov, Náchod či Jeseník,“ řekl prezident Hospodářské komory Petr Kužel.

Podle jeho slov jsou nyní ceny pohonných hmot nejnižší za poslední tři a půl roku a podle vývoje cen ropy na světových trzích lze očekávat, že v nejbližších dnech ještě zlevní v řádu desítek haléřů za litr.

„Nízké ceny pohonných hmot jsou příznivou zprávou nejen pro dopravce, ale i pro celé hospodářství,“ okomentoval situaci Kužel. Řidiči už tento příznivý trend zaznamenali a z cen pohonných hmot neskrývají radost.

„Začátkem týdne se mi podařilo natankovat dokonce za necelých 25 korun. Je to potěšující, když si uvědomím, že ještě před několika měsíci byl benzin skoro o deset korun dražší,“ svěřil se Jan Malý, jeden z řidičů, který si včera doplňoval palivovou nádrž na benzince v Přerově.