Lze očekávat, že nepříznivý trend v nárůstu nezaměstnanosti bude pokračovat.

„K poslednímu březnu bylo evidováno 6885 uchazečů o zaměstnání. To je oproti předešlému měsíci nárůst o 344 osob,“ informoval analytik Úřadu práce v Přerově Bedřich Šenvajc s tím, že ve stejnou dobu před rokem bylo nezaměstnaných o 1294 osob méně.

„Probíhající krize na světových finančních trzích a ekonomická recese nadále nepříznivě ovlivňují situaci i na regionálním trhu práce. To potvrzuje pokračující snižování stavu zaměstnanců včetně hromadného propouštění u více zaměstnavatelů bez ohledu na velikost,“ zhodnotil situaci Šenvajc.

Podle jeho slov v nejbližším období tak lze očekávat pokračování rostoucího trendu nezaměstnanosti. „Tento trend zpomalí jen zaměstnávání na veřejně prospěšné a sezonní práce,“ řekl Šenvajc.

S nejvyšší nezaměstnaností v regionu se potýká Lipnicko a Kojetínsko. Z obcí je pak nejvíce lidí bez práce v Měrovicích nad Hanou, kde nezaměstnanost přesáhla dokonce hranici 25 procent. Přerovský úřad práce nabízí v současné době zhruba 280 volných pracovních míst. Jedno místo tak připadá na 24 osob.

„Nejvíce volných míst nabízejí společnosti pomocným dělníkům, svářečům, zedníkům, číšníkům, ale uplatnění najdou v přerovské nemocnici i zdravotníci,“ upřesnil Šenvajc.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Nezaměstnanost: březen potvrdil nárůst. A bude hůř