Hraničtí hasiči ve středu po osmé hodině ráno vyjížděli k jednomu zásahu. Za Opatovicemi směrem na Bystřici pod Hostýnem se srazilo osobní auto s dodávkou. Podle informací Požární stanice Hranice se tato nehoda obešla bez zranění.

„V době příjezdu hasičů se obě vozidla nacházela v poli a unikaly z nich provozní kapaliny. Na likvidaci uniklých kapalin použili hasiči sorbent,“ uvedl k této nehodě Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

„Řidiči si vše vyřídili mezi sebou na euroformulář,“ dodala k autonehodě tisková mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

K další hlášené aktuální srážce, která se stala kolem desáté hodiny, došlo na křižovatce u Prosenic směrem na Přerov. Také tam se podle slov tiskové mluvčí Zajícové obešla srážka dvou osobních aut bez zranění.

Vozovky pokryté sněhem i nadále řidičům ztrpčují život.

„Na Přerovsku situace na silnicích vypadá lépe než na Hranicku, kde se tvoří sněhové závěje a jazýčky. Ty se tvoří hlavně ve vyšších polohách. Na silnicích první třídy je vozovka holá a mokrá. Ve směru od Oseku nad Bečvou je sněhu víc. Závěje se tvoří i na Pavlovicku,“ uvedl dispečer silniční údržby Správy silnic Olomouckého kraje Jiří Vlček.

Situace v Hranicích

O lepší sjízdnost silnic na Hranicku se stará hranická společnost Ekoltes.

„Počasí nám samozřejmě situaci výrazně komplikuje. Znepříjemňuje ji také vítr, kvůli kterému jsou cesty okamžitě znovu zasypané. Za hodinu tak cestu můžeme projíždět znova,“ konstatoval ředitel firmy Ekoltes Hranice Milan Vinkler. Podle něj se situace na silnicích může v průběhu dne ještě výrazně změnit.

„Uvidíme, co počasí udělá v době dopravní špičky kolem šestnácté a sedmnácté hodiny. To budeme moudřejší,“ uvedl s tím, že do terénu musela vyrazit nadstandardní skupina firemních zaměstnanců.

„Můžu říct, že vše, co má nohy a ruce je momentálně venku. Upravovali jsme komunikaci U Kostelíčka nebo ulici Pod Bílým kamenem. Naštěstí jsme nezaznamenali žádné závady městské hromadné dopravy, policejních nebo zdravotních složek,“ uzavřel Vinkler.