Nejhorší je situace ve výše položených oblastech - na Potštátsku, Pavlovicku či Výklecku. Řidiči jízdu na zasněžených cestách nezvládají a dopravní policisté vyjížděli během dne hned k několika nehodám.

„V terénu je v tuto chvíli šest posypových vozů s radlicemi a od rána jsme projeli šedesát procent tras, které máme k úpravě. Sypou všechny naše vozy a nasmlouvali jsme i čtyři radličky - dvě jsou aktuálně na Pavlovicku a dvě čistí Přerov - město,“ přiblížil Lubomír Skařupa, dispečer zimní údržby z přerovského cestmistrovství.

Podle něj jsou všechny silnice druhé a třetí třídy na Přerovsku s větší opatrností sjízdné.

„Nejhorší je situace na Pavlovicku, Výklecku a v okolí Lipníku nad Bečvou. Podle předpovědí meteorologů má ale přestat odpoledne sněžit, takže se snad počasí umoudří,“ řekl.

Řidiči jízdu na zasněženém povrchu vozovky nezvládali a docházelo k nehodám. Dopravní policisté vyjížděli v pondělí ráno k havárii, která se stala na silnici mezi obcí Kokory a Přerovem, a to asi sto padesát metrů za odbočkou na Žeravice.

„Řidič nákladního vozu se vyhýbal protijedoucím autům, sjel ze silnice a ocitl se částečně v příkopu. Ke zranění naštěstí nedošlo,“ vylíčila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Provoz v úseku komplikovalo husté sněžení a viditelnost byla špatná.


Soud zakázal stavět autobusovou točnu v Lýskách. Jenže ona už je postavená.
Točna v Lýskách stojí, soud ji přitom zakázal

K další nehodě došlo hodinu po poledni za Starou Vsí, a to před křižovatkou na Říkovice. „Do silničního příkopu sjel kamion, který z místa vyprošťovali hasiči. Nehoda se obešla bez zranění,“ upřesnila.

Do zábradlí mostku narazil řidič Dacie Duster, který dostal kolem jedné hodiny odpoledne smyk na silnici mezi Lýskami a Předmostím, a to před křižovatkou na Popovice a Vinary. Ani tato nehoda neměla vážnější následky.

Ve dvě hodiny odpoledne nezvládlo jízdu v Kozlovské ulici v Přerově osobní auto, které dostalo smyk při brzdění, a narazilo do dalších dvou zaparkovaných aut. Podle policie by šoféři neměli zbytečně riskovat a projíždět silnice se zvýšenou opatrností.

Otevření zrekonstruované zámecké zahrady v Hranicích
Hranice plánují nový parčík i zvelebení synagogy. Centrum by mělo vzkvétat