„Máme v terénu téměř všechno, co je k dispozici. Cesty brázdí dva stroje s pluhem, jeden velký sypač soli, ale i dva traktory s pluhem, které uklízejí náměstí a dvory. Na čištění chodníků používáme tři stroje s kartáčem," popsal Tomáš Lolek, provozně technický náměstek přerovských technických služeb.

Do úklidu sněhu se v Přerově zapojilo na osm desítek lidí. Některé problematické úseky ve městě je totiž nutné čistit ručně – například vstupní brána na hřbitov byla ráno zcela zasypaná sněhem.

„Začali jsme prosolovat už ve tři v noci, teď je v terénu další směna. Úklid zajišťují všichni naši zaměstnanci kromě posádek svozových vozů a elektrikářů. Máme nasmlouvané také traktoristy na plužení v místních částech Přerova," řekl.

Sněžení na Přerovsko dorazilo už ve středu večer, ve čtvrtek už se lidé probouzeli do bílého rána. Napadlo až deset centimetrů a cestáři museli jezdit celou noc, aby udrželi silnice ve sjízdném stavu.

„Silnice na Přerovsku jsou v tuto chvíli sjízdné, ale se zvýšenou opatrností. V terénu jsou traktory s radlicemi i vozy s posypovým materiálem. První třídy jsou protažené, teď je sypeme. Momentálně je v terénu osm vozů," shrnul přerovský cestmistr Josef Němec. Výpadovka na Lipník je proplužená.

Na Hranicku je nejkritičtější úsek v obci Hranické Loučky. „Přes noc napadlo v oblastech na Hranicku od čtyř do desíti centimetrů nového sněhu. V terénu je momentálně pět vozů. Vyjely i traktory s radlicemi. Oblasti Potštát a Středolesí, jsou sjízdné, ale s problémy. Nejhůře sjízdné silnice jsou ale v Hranických Loučkách," řekl hranický cestmistr Lubomír Kocourek. (pu, job)