Pokud nenastanou průtahy ve výběrovém řízení na dodavatele této zakázky, začne se areál spravovat už na jaře.

„Chystáme jednak rozšíření obou venkovních bazénů, a pak také instalování nové technologie u vnitřního padesátimetrového a venkovního pětadvacetime­trového bazénu, včetně stavby nezbytných navazujících objektů,“ vysvětlil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Celkové náklady na rekonstrukci se odhadují na 32 až 42 milionů korun, z toho 16 miliony přispěla z Regionálního operačního programu Evropská unie a částku 26 milionů dodá ze svých zdrojů město.

O nutnosti zatraktivnění bazénu se v Přerově mluví již delší dobu. Návštěvníků plaveckého areálu totiž v minulých letech ubylo, protože lidé jezdí za zábavou raději do aquaparků v Olomouci a nebo nedalekých Hranicích.

„Snaží se, to určitě. Mám už ale odrostlejší děti, a když si můžu vybrat, tak jedeme radši do Olomouce. Je to kousek a moc se nám tam líbí. Špatné to není ani ve Zlíně,“ zmínila se třeba Jana Krčmářová z Přerova.

„Přerovský bazén nám stačí, navíc se to teď zlepšilo, jsou tu whirpooly i nová sauna,“ doplnil otec dvou dětí z Přerova.

Skluzavka, vlnobití i nové brouzdaliště

A na co se můžou Přerované těšit?

„Co asi lidi zajímá nejvíce, jsou vodní atrakce. Na venkovním bazéně přibude nová dvouproudová skluzavka o délce desíti metrů, něco podobného, jako je na koupališti v Penčicích. Projekt počítá i s divokou řekou, lezeckou stěnou a umělým vlnobitím. Chybět nebudou ani masážní lavice,“ vyjmenoval Jaroslav Klvač ze společnosti Teplo, která je provozovatelem plaveckého areálu.

Podle něj se začne stavět na jaře a nové prvky by mohli návštěvníci využívat už v nadcházející letní sezoně.

„V letních měsících, kdy lidé využívají venkovního koupaliště, se zase stavební práce přesunou na opravu vnitřního bazénu,“ upřesnil Klvač.

Změny se dočká i brouzdaliště pro děti, které se nachází na travnaté ploše venkovního areálu.

„Přibude zde nová technologie cirkulace vody, a zatímco nový bazén s vodními atrakcemi bude z nerezového materiálu, dětské brouzdaliště naopak z folie,“ uzavřel Klvač.