Jeho akrobatickým kouskům přihlíželi ve středu 12. listopadu večer nic nechápající návštěvníci restauračních zařízení v centru města.

Podle zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslava Komínka ale muži ani přes jeho nestandardní umělecký projev nehrozí pokuta. Nikoho totiž nepobuřuje a jeho jednání nevykazuje rysy společenské nebezpečnosti.

„Šli jsme přes centrum a najednou uslyšeli něco jako paví křik. Na rohu náměstí – hned před budovou Městské policie – dělal přemety a kozelce muž asijského původu. Během tohoto náročného sportovního výkonu vydával podivné zvuky,“ popsala svůj nevšední zážitek třicetiletá žena z Přerova.

Ta se nejprve domnívala, že jde o politický protest. „Říkali jsme si, že třeba protestuje proti obsazení Tibetu. Když jsme ale přišli blíž, zjistili jsme, že se jen dobře baví. Policisté sice byli na místě, ale nezasahovali,“ poznamenala žena.

Podle zástupce ředitele Městské policie oznámil strážníkům kolem půl desáté večer majitel jednoho z barů v centru města, že se v prostorách toalet nachází muž bez oblečení.

„Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o známou figurku – přerovského Michaela Jacksona alias Páva,“ popsal zástupce šéfa strážníků Komínek. Muž podle jeho slov baví svými uměleckými kousky a kreacemi po večerech návštěvníky barů a restaurací v centru města.

„Za pár drobných nebo cigaretu je ochoten k téměř jakémukoliv eskamotérskému kousku,“ přiblížil. Strážníci ho v minulosti dokonce několikrát vytahovali i z kašen ve městě, kde s oblibou loví mince. „Museli jsme ho sundávat i ze sloupů veřejného osvětlení. Často za zvuků téměř totožných s pavím křikem dělá stojky, hvězdice a další gymnastická cvičení,“ doplnil Komínek.

Podle jeho slov se „bavič“ ve středu večer nedopustil protiprávního jednání. „Hlídka nezjistila, že by došlo k přestupku proti veřejnému pořádku. V době našeho příjezdu na místo byl už totiž oblečený,“ uzavřel zástupce ředitele Městské policie.