Výprava se zastaví na Křenovském rybníce a dále bude pokračovat po hrázích Hradeckého rybníka. Zájemci se mohou k exkurzi připojit i kdykoli později, přímo na hrázi rybníka.

„Očekáváme, že mimo běžných zimujících druhů ptáků spatříme i protahující severské druhy – husy polní a běločelé, hoholy, morčáky, hvízdáky, ostralky a brkoslavy severní,“ uvedl Jiří Šafránek z Moravského ornitologického spolku v Přerově.

Podle jeho slov k vidění ale budou už i první jarní druhy ptáků. „Předpokládáme, že zpozorujeme například skřivany, drozdy, špačky, hřivnáče a čejky chocholaté, případně by se mohl objevit i první čáp bílý,“ doplnil Šafránek.

Další exkurzi plánují ornitologové na 26. dubna v Tlumačově a Záhlinicích. Sraz je nejpozději v 8:15 hodin před nádražím v Tlumačově, kam můžete přijet vlakovými spoji od Otrokovic v 7:04 a od Přerova v 8:05 hodin.

„Za pěkného počasí půjdeme ke Kvasické pískovně, dále na louky u Čisté, do lesa Fileny a po loukách až do Záhlinic. Celková trasa bude pomalým tempem dlouhá zhruba deset kilometrů,“ upřesnil program Šafránek.

Akce se koná za každého počasí a skončí přibližně okolo 13. hodiny.