Jedná se o minivrtačku a minipilu, které při operačních výkonech zpřesní a tím i zkvalitní lékařské zákroky na kostech rukou a nohou. Investice přišla nemocnici na půl milionu korun.

„Hlavním přínosem nových přístrojů je zpřesnění operativy na kostech rukou a především nohou. Minipřístroje nám poslouží při chirurgických řešeních úrazů i u rekonstrukčních výkonů v rámci foot surgery, což je operativa deformit nohou,“ sdělil primář ortopedického oddělení Jiří Selucký.

Podle jeho slov budou přístroje využity k řezání, vrtání a frézování kostí či k zavádění drátů do zlomených kostí. Pro pacienty představují nové přístroje zkrácení operačního času při menším zásahu do tkání.

„Dříve jsme prováděli tyto zákroky s použitím běžných nástrojů, což bylo také možné, avšak komplikovanější a náročnější na přesnost,“ vysvětlil primář.

Přerovská nemocnice každoročně investuje do nové přístrojové techniky. „V loňském roce směřovalo na zkvalitnění péče a do přístrojů celkem 11 milionů korun. Pro letošní rok plánujeme dalších 18 milionů korun, přičemž největší investicí bude pořízení laparoskopické věže za téměř tři miliony korun,“ řekl na závěr ředitel nemocniceTomáš Uvízl.