Patnáctiletý hoch zaútočil na učitelku přímo ve třídě. Nejprve ji slovně urážel a vzápětí poté udeřil do obličeje.

Podle závěrů šetření učitelka žákovi facku vrátila, takže jí stejně jako agresorovi hrozí v přestupkovém řízení pokuta.

„Patnáctiletý mladistvý během poslední vyučovací hodiny za přítomnosti dalších žáků vyrušoval vykřikováním vulgárních výrazů. Urážel v hodině vyučující učitelku a situace se nakonec vyhrotila tím, že přistoupil k učitelskému stolu a udeřil ženu do tváře, “ informovala už dříve přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Případ byl původně prošetřován jako výtržnictví. „Věc jsme postoupili příslušnému správnímu orgánu s tím, že se jedná o přestupek proti občanskému soužití,“ doplnila nyní mluvčí policie Miluše Zajícová.

Obviněná je i učitelka

Podle pracovnice správního oddělení Městského úřadu v Hranicích Vilémy Březinové byl obviněn jak žák školy, tak i učitelka. Šetřením se totiž zjistilo, že učitelka žákovi facku vrátila.

„Věc ještě není uzavřena, ale v případě, že se prokáže vina, hrozí aktérům incidentu pokuta ve výši do tří tisíc korun,“ řekla Viléma Březinová.

Polehčující okolností ale podle jejích slov může být skutečnost, že se osoba takového jednání dopustila poprvé. „V takovém případě může být sankce nižší,“ poznamenala Březinová.

Základní škola v Nové ulici v Hranicích, kde k útoku došlo, se už k případu nechce vracet. „Žák napadl učitelku a škola na něj podala trestní oznámení,“ shrnula pouze ředitelka Základní školy Nová.

Podle svědků měl ale útočník již v minulosti výchovné problémy.