Ti v loňském roce pravidelně vyráželi s mobilním radarem do ulic města a jeho místních částí, aby dohlédli na chování motoristů.

„Nejvíce přestupků, které jsme vloni řešili, se týkalo oblasti dopravy. Při překračování povolené rychlosti jsme například nachytali 731 řidičů,“ informoval velitel hranické městské policie Miroslav Mann.

Podle jeho slov byli strážníci při měřeních rychlosti, které od loňska provádějí, často překvapeni, ve kterých úsecích si řidiči rádi šlápnou na plyn. „I na tak úzké silnici, jako je ve Hviezdoslavově nebo Studentské ulici, jezdili někteří řidiči osmdesátkou,“ sdělil Miroslav Mann.

Zatímco dříve byli městští policisté spojováni především s nasazováním takzvaných botiček, nyní podle Manna této činnosti ubylo. „Přece jen vysoká rychlost je nebezpečnější záležitost než špatně zaparkovaný automobil,“ podotkl velitel strážníků.

Kromě toho si řidiči již zvykli na parkovací systém v centru města a přestupků zde ubylo. „Zatímco za první půlrok jeho fungování jsme dali 648 botiček, vloni to bylo za celý rok jen 503 botiček,“ přiblížil Mann.

Místo toho vyjíždějí strážníci do ostatních částí města, a to především na základě oznámení od místních obyvatel. „Lidé volají, že je někde špatně zaparkované auto a brání průjezdu nebo že stojí před kontejnery,“ vysvětlil Miroslav Mann.

Jak dále uvedl, většinou se daří majitele vozu vyhledat, v krajních případech nechávají strážníci automobily odtáhnout.