Když se jí tato příležitost konečně naskytla, o tom že půjde volit, ani chvíli neváhala. Jací se zdají prezidentští kandidáti zástupkyni nejmladší voličské generace?

„V letošní prezidentské kandidatuře se podle mého názoru sešly velmi zajímavé tváře, zajímavé osobnosti,“ začala s hodnocením dívka, která devatenáct let oslavila na konci loňského roku.

Prezidentské volby v 11. okrsku v Domově seniorů v Hranicích
Hranicko jako Zemanova bašta? Mnohde měl "jen" přes 30 procent

Nízký věk jí však v zápalu pro sledování politického dění nikterak neubírá, právě naopak.

„Nemyslím si, že opětovná kandidatura Miloše Zemanaje dobrý nápad, protože upřímně, je už starý. Sotva chodí a mluví. Místo slibovaného spojování svými názory společnost spíše rozdělil na dva tábory. Také tvrdil, že nebude dělat žádnou kampaň, jeho billboardy nám však u cest zvesela svítí,“ vyjádřila Martina svůj názor na současnou hlavu státu.
„Druhým, dle průzkumů nejsilnějším kandidátem je Jiří Drahoš.

Vysokoškolský pedagog, který však toho, dle mého názoru, moc neví. Při duelech a rozhovorech bývá nejslabší,“ nešetří ani dalšího z kandidátů.

Miloš Zeman a starosta Jiří Kudláček při prezidentské návštěvě Hranic v roce 2016
Kudláček: Zeman vyhraje i druhé kolo

„Michal Horáček si svou kampaň hradí sám ze svého,“ připomněla studentka Střední školy Designu a Módy v Prostějově.

„Svým vystupováním však lidi kolem sebe taky bohužel spíše rozděluje. Někteří ocení jeho politické názory, dalším však leží v žaludku kvůli penězům, které vydělal na hazardu,“ myslí si Martina Seibertová.

Který z kandidátů si tedy vysloužil její podporu.

„Já jsem se nakonec uchýlila k volbě Marka Hilšera. Je to nejmladší kandidát s reprezentativním vystupováním. Doktor a aktivista. Prosazuje, co nejrychleji začít řešit ochranu životního prostředí a zůstat v srdci Evropské unie. Proto má můj hlas,“ vysvětlila.

„Jsou to však pouze mé, velmi zkrácené, názory. Jděte k volbám a volte srdcem,“ vybídla devatenáctiletá Martina na závěr ostatní voliče.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana na SPŠ v Hranicích
Hranice ovládl Zeman. Ale s menším náskokem než v Přerově

autor: David Král