„Cyklostezka Bečva je pro nás nesmírně důležitá – není totiž zajímavá jen z hlediska cykloturistiky, ale je to i páteřní komunikace mezi jednotlivými obcemi. Lidé si ji zvykli využívat, když dojíždějí do zaměstnání, vyrážejí na procházky a také na relax,“ přiblížil lipnický starosta Miloslav Přikryl.

Podle něj je stávající cyklostezka, a to zejména v místech přírodního koupaliště Jadran, značně přetížená.

„Zvyšuje se tím nebezpečí úrazu a komplikuje se i provoz na ni samotné. Proto jsme se rozhodli vybudovat cyklostezku také na druhém břehu a snad tím lidem usnadníme situaci,“ podotkl.

Skoro tří kilometrový úsek

Délka cyklostezky je 2 841 metrů a šířka tři metry. Na trase budou tři odpočinkové plochy. Město už zpracovalo žádost o dotaci z Regionálního operačního programu Evropské unie, a ta byla úspěšná.

„Koncem roku byla dopracována druhá etapa žádosti o dotaci a v roce 2012 už snad nic nebrání zahájení akce, která si vyžádá náklady deset milionů korun,“ konstatoval. Výstavba cyklostezky by měla trvat pět měsíců. Pokud tedy všechno půjde podle plánu a počasí to umožní, vyjede na ni první cyklista už v listopadu letošního roku. (pu)