V Hranicích se již kraslicovník stal tradicí, která bude pokračovat také letos. Místní obyvatelé i spolky tak mohou opět přispět vlastními kraslicemi.

V minulém roce zaplnilo strom na hranickém náměstí více než tři a půl tisíce vyfouknutých velikonočních vajíček.

„Tato milá tradice by nemohla vzniknout bez spolupráce obyvatel města, kteří malovanými vajíčky každoročně přispívají.  Proto se na obyvatele znovu obracíme s prosbou, aby i letos kraslicemi přispěli,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Hranice Naďa Jandová.

Vedle příspěvků jednotlivců spolupracuje MKZ na tvorbě kraslicovníku také s místními spolky, organizacemi, školami, školkami a dalšími příspěvkovými organizacemi.

Fantazii, jak kraslice ozdobit, se meze nekladou. Své výrobky mohou zájemci nosit do Turistického informačního centra ve dvoraně zámku, do muzea na Staré radnici a do Synagogy,  a to do úterý 19. března.

„Všem, kteří přispějí, děkujeme. Kraslice z minulých let, které lidé vytvářeli,  jsou pečlivě uložené a budou základem pro zdobení nového stromu. Pestrobarevný kraslicovník pak oživí Masarykovo náměstí  od pátku 29. března,“ sdělila Naďa Jandová.