„Jsem přijatý, takže to všechno dopadlo dobře," řekl Josef Kachel, který se v úterý o studium na průmyslovce ucházel. Spokojení byli také jeho rodiče, které pedagogové školy za lavice posadili také.

„Nešlo o klasické zkoušky. Vyplnili jsme jen dotazník a hodnotil se prospěch. Splnili jsme všechny požadavky. Ještě nejsme definitivně rozhodnutí, kterou ze dvou vybraných škol upřednostníme, ale s touto školou máme dobré zkušenosti, protože jeden náš syn už tady studoval," uvedli manželé Kachlovi z Novojičínska.

V pondělí a v úterý zavítal do školního prostředí také třiačtyřicetiletý Petr Zaoral z Oder. Zatímco první den v týdnu dorazil se svojí dcerou na jednu ze středních škol v Novém Jičíně, úterní dopoledne už věnoval čekání na výsledky v prostorách hranické průmyslovky.

„Vzal jsem si kvůli tomu dovolenou z práce, vždyť pro to děcko je něco takového jednou za život. Že by ji do školy nevzali? O to strach nemám. Dcera se učí dobře, má jedničky a dvojky a chemické vzorce zná zpaměti," konstatoval bez špetky nervozity. Čekání na výsledky bral s nadhledem.

„Do práce nejdu a co bych dělal doma. Raději budu sedět tady než v paneláku u počítače. Dnes na to mám čas až do večera," uzavřel s úsměvem.