„Máme tady děti z Hranic a okolí. Většinu času trávíme v tělocvičně průmyslovky, kde děti mají své zázemí," sdělil člen Junáku Hranice a vedoucí příměstských a pobytových táborů David Križan.

Rodiče své děti na tábor přivedou každý den už ráno v sedm hodin. Program pro děti od čtyř do dvanácti let končí kolem čtvrté hodiny.

„Ten program sestává z různých pohybových soutěží nebo rukodělných aktivit. Hry jsou spojené se všemi světovými kontinenty, s nimiž se děti při hrách seznamují," oznámil David Križan.

Středeční rozvrh se ale od ostatních dnů poměrně lišil. Díky slunečnému počasí se skupinka dětí se třemi vedoucími vypravila z Hranic do Teplic nad Bečvou a dále do Krkavčího údolí.

„Šlo o takovou půldenní túru s přestávkami i se zastávkou na opékání špekáčků. Některé děti už toho mají celkem dost," uznal vedoucí při zpáteční cestě do Hranic.

Příměstské tábory po celé prázdniny probíhají také v Domě dětí a mládeže Hranice. Ten letos pořádá hned sedm turnusů. Ten poslední s názvem Rozloučení s prázdninami proběhne příští týden.