„Vtip je v tom, že děti sice malovaly podle předlohy, ale obrázek měly vzhůru nohama. Do poslední chvíle nevěděly, co z toho nakonec vznikne. Myslím ale, že se to všem povedlo," řekla pedagogická pracovnice Lenka Fedorová.

Program, který od pondělí do pátku hranický Domeček nabízel, využilo každý den skoro dvacet dětí. Ne všechny ale trávily čas v DDM po celý týden.

„Jsem tady teprve od včerejška. To jsme šli ven, byli jsme se podívat na krmelce a dali jsme zvířátkům nějaké jídlo. Bavilo mě to, ale rád chodím třeba i na hřiby," řekl ve čtvrtek desetiletý Matyáš Valach, který v průběhu těchto prázdnin nevyužil nabídky hranického Domečku poprvé.

Také další děti si lesní pedagogiku užívaly.

„V tom lese se mi líbilo asi nejvíce. Zvířátkům jsem dala nějaké to jablko," prozradila Denisa, která chodí do druhé třídy.

Na příměstský tábor ve čtvrtek dorazilo osmnáct dětí, kterým bylo mezi sedmi a jedenácti lety.

„Dá se to zvládat ve dvou lidech, i když je to v podstatě na plný úvazek," poznamenala k dozoru nad dětským kolektivem vedoucí druhého oddělení hranického Domečku Petra Malíková.

Hlavní program si děti užívaly dopoledne, nechyběla návštěva jeskyně nebo právě středeční lesní pedagogika spojená s venkovní procházkou.

DDM Hranice se podobnou akcí či příměstským táborem snaží vykrýt v podstatě každé volno žáků během školního roku. Už pravidlem se stal také týdenní tábor ve Valašské Bystřici, který se koná vždy o letních prázdninách.