„Tento týden máme naplánovaný různorodý program. Hodně času trávíme s dětmi v herně, hrajeme pexeso, stavíme puzzle, kreslíme, hrajeme různé deskové hry, sportujeme," říká o táborovém zaměstnání jedna z vedoucích Jana Malátková.

Organizátoři se snaží s dětmi využít všech prostor, které nabízí jak budova Domečku, tak různá zařízení v okolí Hranic. „Navštívili jsme už i nový park. Protože počasí je opravdu hezké, snažíme se trávit čas hlavně venku. V úterý jsme vyrazili na bazén a ve středu máme v plánu celodenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm, tam se děti vyřádí v lanovém centru, půjdeme se podívat i do města na suvenýry a něco dobrého," pokračuje Malátková.

Aktuální turnus příměstského tábora Domu dětí a mládeže vede Bohumil Kristek. Ten má ještě v plánu uspořádat pro děti plavecké závody.

„Během týdne bychom také rádi uspořádali i tvůrčí dílnu, aby si děti sami vyrobili něco hezkého a měli tak památku na táborový týden. Snažíme se program zpestřit a obměňovat tak, aby si každý účastník přišel na své. Máme pevný program, ale nejedeme podle striktního časového harmonogramu, hlavní je, aby děti měli dostatek času na to se navzájem poznat a užít si společně hezký týden plný akce a zábavy," uzavřela Jana Malátková z Domu dětí a mládeže v Hranicích. (lub)

Autorka: Lucie Bradová