Přípravy Hubertské se pojí se začátkem školního roku.

„První schůzka proběhla již v polovině září, kdy se sešli třídní učitelé 4. ročníků, poté byli zvoleni zástupci jednotlivých tříd, kteří se v přípravách nadále angažují a předávají informace svým spolužákům,“ uvedla letošní spoluorganizátorka Barbora Holcová.

Tradiční akce je u místních občanů natolik oblíbená, že podle organizátorů není potřeba zavádět novinky, a tak je program zachován podle zažitých zvyklostí.

Proto se opět dočkáme v pátek 22. listopadu zvaní na Hubertskou zábavu v doprovodu lovecké družiny, slavnostně vyzdobené bryčky společně s trubači a nově zvoleným Hubertem.

Kdo usedne na trůn?

Kdo letos obsadí pomyslný trůn celé zábavy, je zatím otázkou, jelikož k volbě nového patrona plesu dojde až na začátku listopadu. Vždy je vybrán jeden student z maturitní třídy, který přednese zvací řeč před ostatními spolužáky a pedagogy, kteří rozhodnou o budoucím králi mysliveckého bálu.

S chystáním celé zábavy je spojena i výzdoba sokolovny, která letos nebude tak zelená, jako tomu bylo v uplynulých ročnících.

„Bohužel, vzhledem ke kůrovcové kalamitě nemáme moc jehličnanů, takže těch stromů nebude tolik jako v minulých letech,“ řekla jedna z pořadatelů Martina Čechová.

Na druhou stranu pochválila píli studentů lesnické školy při shánění a přípravě jehličnatého materiálu na dekorace v sálu a také při nacvičování polonézy, která se letos ponese ve znamení větší účasti studentů.

„Máme celkem neuvěřitelných 22 párů, loni bylo jen 18. Všichni jsou moc šikovní,“ dodala Čechová, která připomněla, že nácvik tance probíhá už od začátku října. Dále se během programu uskuteční i stužkování maturantů.

Ceny? Kolouch i divočák

V průběhu slavnostního večera bude k vidění i výřad skládající se z kusů zvěři srstnaté a pernaté. Zároveň jsou zmíněné úlovky součástí bohaté tomboly, která se bude losovat o půlnoci. Mezi cenami tak najdeme například koloucha, srnce i divoké prase. Věcná loterie však nezahrnuje jen myslivecké kořisti.

„V průměru máme v naší tombole okolo 150 přímých cen, které budou určitě hodnotné, podobně jako v dřívějších letech, kdy jste mohli vyhrát tablet, vysavač nebo kávovar,“ konstatoval spoluorganizátor tomboly Aleš Skotnica, jenž zároveň upozornil, že slosovatelná je také každá ze zakoupených vstupenek.

Současně se milovníci dobrého jídla mohou těšit i na zvěřinové hody, které připraví personál jídelny lesnické školy a které budou podávány přímo v prostorách sokolovny během celého večera.

Vstupenky na Hubertskou zábavu budou k dispozici od pondělí 4. listopadu na sekretariátu školy za 200 korun, místenka bude stát 50 korun.

Autor: Veronika Laryšová