Uspokojeno bude tímto způsobem jedenačtyřicet ro­din.

O dotaci, kterou poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj, bylo nutné požádat do 16. září. Pracovnice odboru rozvoje Městského úřadu v Hranicích teď oslovuje jednotlivé žadatele s tím, že peníze už jsou na účtu města. „Na jednu domácnost to dělá až třicet tisíc korun. Město začne vyplácet peníze od příštího týdne těm, kteří předloží doklady o nákupu věcí, které si pořídili za ty, o něž při povodních přišli,“ uvedl mluvčí Hranic Petr Bakovský.

Zmíněná dotace, která činí pro Hranice celkem jeden milion dvě stě třicet tisíc korun, byla ministerstvem poskytnuta na obnovu základního vybavení domácnosti v obytné části. „Jedná se o ledničky, pračky, skříně, postele, podlahy a podobně,“ uvedl pár příkladů Bakovský. Stejně tak má na příspěvek nárok i ten, kdo přišel při povodni o technické vybavení suterénu, jako je bojler, mrazák nebo rozvodnou skříň.

Červnová povodeň napáchala v Hranicích škody v řádu milionů korun. Nejvážnější zasáhla čtvrť zvanou Mexiko, ale postihla i jiné části, včetně příměstských. Voda zaplavila sklepy, auta, poškodila mostky i břehy a utrhla část břehu u potoku Ludina v Komenského ulici. Z místních částí hlásily největší škody Lhotka a Drahotuše.