Tématická burza byla určená nejen majitelům veteránů, sběratelům starožitností, ale i široké veřejnosti.

„Je to vůbec první burza na Přerovsku. Jde především o to, aby se na světě ukázaly staré věci, které léta ležely ve stodolách nebo zavazely v garážích, a aby tak pomohly zase dalším milovníkům veteránů, uvedl Jiří Zemánek z pořadatelského Oldtimer clubu Helfštýn.

Na své si přišli příznivci motorismu, starožitností i umění. Prodejci nabízeli dobové hodiny, obrazy, porcelán, starou dokumentaci, literaturu a další sběratelské skvosty i cennosti.

„Na burzy a podobné akce jezdíme s manželkou už přes dvacet let. Přijeli jsem z Boskovic a nabízíme například náhradní díly, součástky a starožitnosti. Dřív jsme měli bazar, ale teď ho postupně likvidujeme a přejíždíme na něco nového,“ řekl Jan Jung.

„První ročník se setkal s úspěchem. I přesto, že celý den pršelo, dorazilo dost lidí. Pár zájemců z Jičína a Chomutova přijelo už včera večer a přespali v autech tady na drahotušském letišti. Máme tu ale i mnoho účastníků z Polska a Slovenska,“ dodal Zemánek.

„Přijel jsem až ze Zlína. Na podobné burzy jezdím pravidelně, prodávám různé součástky a nářadí. Za pár dní se chystáme ještě do Rožnova pod Radhoštěm,“ řekl jeden z účastníků burzy Tomáš Otruba.

Další podobné setkání se bude konat už na podzim 16. října na letišti v Drahouších.