„Do bytu v patře se hasiči dostali po žebříku otevřeným oknem. Nacházel se tu pes. Snesli ho dolů, ale z bezpečnostních důvodů v klícce. Zvíře si pak převzali strážníci,“ popsala Deníku mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Lucie Javoříková.

Na místo byla podle velitele městských policistů v Uherském Hradišti Vlastimila Pauříka přizvána Policie ČR, a to pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat.

Demolice areálu pivovaru v Jarošově 11. 3. 2024
Podívejte, jak se bourá pivovar v Jarošově. Pryč jsou už oba legendární komíny

Na psa naštěstí někdo upozornil. Na místo byla přizvána policie, a to kvůli podezření z trestného činu týrání zvířete.

„Případ jsme předali policistům k dalšímu šetření. Psa jsme odvezli k veterináři na vyšetření,“ uvedl velitel Městské policie v Uherském Hradišti Vlastimil Pauřík.

„Věc budeme prověřovat a zjišťovat, zda se nejedná o týrání zvířete. Veterinář určí, v jakém stavu byl pes nalezen. Až poté budeme posuzovat právní kvalifikaci případu,“ konstatoval mluvčí státní policie Radomír Šiška.

Koně v Ludvíkově, místní části velkých Losin. Snímek z 9. března 2024.
Z chovu hrůzy na Šumpersku odebrali dvacet koní

Bez skrupulí se k případu vyjádřila veterinářka Karolina Turčinková, která zbídačeného psa vyšetřovala ve své ordinaci.

„Chtěla bych upozornit na odporné chování některých lidí - stav pejska mluví za vše. Pejsek byl dnes v Uherskem Hradišti díky všímavosti obyvatel zachráněn z bytu za pomoci policie a hasičů. Za tuto pomoc velice děkujeme, bez toho by nepřežil. Pejsek je už naštěstí umístěn v dočasné péči a teď mu začíná šťastný nový život,“ sdělila veterinářka.

A kde zatím našel pes útočiště?

„Pejsek je v domácí péči, protože obvyklé postupy a umístění psa do záchytných kotců v HRATESu nejsou v takovém mimořádném případě použitelné. Tady je třeba individuální a bezodkladná pomoc. A na tohle bohužel Město připraveno není,“ sdělil Deníku zdroj z portálu Nalezení psi Uherské Hradiště.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Demolice pivovaru v Jarošově

Zdroj: Pavel Bohun