Dlouhých deset let si lidé bydlící v této oblasti stěžovali na auta, která nedodržovala rychlost.

„Byl jsem se na místě činu podívat a v současné době zde řidiči klidně jezdí i sedmdesátkou, osmdesátkou," popsal situaci na křižovatce Pavel Slovák z Odboru správy majetku.

Do konce roku se tak lidé nebudou muset bát přejít silnici.

„Časově to vidím tak do dvou měsíců. Samozřejmě bychom polštáře chtěli instalovat dříve, ale musíme počkat na povolení od stavebního úřadu. Tato akce byla v zásobníku investic zařazená už v roce 2005, až nyní se konečně podařilo ji zrealizovat," sdělil Pavel Slovák z Odboru správy majetku.

„Pryžové polštáře dle mého názoru budou sloužit stejně jako zvýšená křižovatka. Navíc zde je velká finanční úspora, zbylých 618 tisíc poputuje do finančních rezerv města pro případné další investice," vysvětlil změnu.

Jinde fungují bez problémů

Zpomalovací polštáře jsou na trhu poměrně novinkou.

„Firmy nabízející tento produkt nám psaly někdy na jaře. Fungují už v jiných městech a zatím je to bezproblémová záležitost nejen pro autobusy, že zbytečně nedrncají a auta zpomalí na požadovanou rychlost," dodal Pavel Slovák

Dva polštáře o délce tři metry, šířky dva metry a výšky pět centimetrů se umístí vedle sebe takovým způsobem, aby nebylo možné je objíždět.

„Jedná se o zařízení, které bude možno bez problémů přejíždět osobními vozidly rychlostí třicet pět až čtyřicet kilometrů v hodině. Navíc zařízení nezpůsobuje otřesy pozorovatelné na okolní zástavbě, nemáme žádný problém je zde umístit," řekl dále.

Výhod má zpomalovací polštář hned několik. Pořizovací náklady jsou daleko nižší než zvýšený práh, kvůli kterému by byly nutné stavební úpravy, je dobře viditelný díky své cihlově červené barvě a bílým reflexním trojúhelníkům a navíc jejich montáž je rychlá.