„To, co se začíná právě realizovat v okolí Hranic je buď špatný vtip, anebo výsměch občanům tohoto státu. Oprava silnice 1. třídy číslo 47 mezi obcemi Slavíč a Bělotín je přinejmenším velmi diskutabilní. Jak na první, tak na druhý pohled je komunikace v naprostém pořádku a v dobrém technickém stavu," apeluje prostřednictvím Facebooku uživatelka Olga Haitl na ministra financí Andreje Babiše.

„V podstatě přímo před zraky občanů dojde k zničení nepoškozené komunikace a následně její obnovení. Absurditu rekonstrukce umocňuje fakt, že jednotlivé úseky této komunikace se opravují lidově řečeno pořád dokola," pokračuje dále v obsáhlém příspěvku.

Naprosté mrhání prostředky

Za pravdu jí dávají i ostatní facebookoví uživatelé.

„Naprosté mrhání prostředky. Tato komunikace je opravdu v dobrém stavu, pomohla k tomu i dálnice D1, které z ní svedla velkou část dopravy. Vím, o čem mluvím, dělám tady TV zpravodajství a velice často ji používám. Naopak spousta komunikací z Hranic do okolních vesnic a mezi nimi by potřebovala okamžitou opravu. Ne podzimní nebo jarní zalévání asfaltovou drtí," přidal svůj názor Vlastimil Mach.

„Je mi jasné, že pokud zbyly peníze z EU, tak se někam musely nacpat. Ale sakra proč ne tam, kde je to potřeba? Naproti tomu se rekonstruuje tam, kde to jen zbrzdí provoz a bude to absolutně nepotřebné," myslí si Lukáš Vrábel.

Podle mluvčího města Hranice Petra Bakovského je však dobrý stav komunikace pouze zdánlivý.

„Na první pohled sice silnice vypadá v pořádku, avšak podle vyjádření Ředitelství silnic je vhodné cestu opravit v době, kdy není povrch ještě tak rozbitý, protože oprava vyjde levněji a déle vydrží. Pokud by se nechaly práce na později, muselo by se již postupovat pomocí nákladnějších a náročnějších metod," uvedl Petr Bakovský.

„Především je důležité si uvědomit, že rekonstrukce je skutečně iniciována Ředitelstvím silnic a dálnic, které nám to dalo pouze na vědomí. Město Hranice tuto komunikaci nespravuje, a na rozhodnutí o její opravě nemá žádný vliv. Snažili jsme se pouze maximálně zmírnit dopady na omezení dopravy," doplnil mluvčí.

Uzavírky do půlky září

Podle údajů Krajského úřadu Olomouckého kraje bude I. úsek ve směru od Slavíče do Hranic, před okružní křižovatkou na Valašské Meziříčí, uzavřen na pravé straně od 30. června do 9. srpna. Levá strana se uzavře od 10. srpna do 13. září.

Obdobné termíny platí i pro II. úsek od kruhové křižovatky s ulicemi Zborovská a Nová směrem na Bělotín.

III. úsek se nachází v Hranicích mezi oběma rondely. Zde by pravá strana měla být uzavřena od 21. září do 23. října a levá strana od 24. října do 30. listopadu.

Dojde také k omezení průjezdu na kruhových křižovatkách. Zejména rondel u sídliště Nová nebude asi měsíc průjezdný směrem z ulice Zborovská na ulici Novou a opačně. Provoz bude umožněn pouze autobusům MHD.

„I u nich ale bude nutné počítat se zpožděním jednotlivých linek kvůli nahuštění dopravy zejména na Třídě 1. máje v ranních a odpoledních špičkách," upozornil Petr Bakovský

David Král