Kvůli opravám se mohou někteří žáci dokonce těšit, že jim prázdniny začnou o pár dnů dříve než ostatním.

„Vysvědčení dostanou žáci naší školy už v pátek 20. června. Poslední týden využijeme ředitelského volna, a to z důvodu zahájení kompletní rekonstrukce sociálního zázemí. Příští týden budeme tuto informaci rozesílat všem rodičům,“ uvedla ředitelka Základní školy Svisle v Přerově Libuše Skopalová.

Jak doplnil Jiří Raba z odboru rozvoje Magistrátu v Přerově, rekonstrukce se bude týkat rozvodů vody, odpadu a sociálního zařízení. „Celkové náklady na tyto práce jsou předběžně vyčísleny na šest milionů korun,“ upřesnil Raba.

Žáci uvedené školy však nebudou jediní, kteří si budou prázdniny užívat o něco dříve.

S mírným předstihem ukončí školní docházku před prázdninami také Základní škola Trávník. Kvůli výměně oken si tam žáci přijdou pro vysvědčení už v pondělí 23. června.

Výměna oken a zateplení budovy čeká o prázdninách i Základní školu Za mlýnem v Přerově. Stavební práce se tam však rozjedou až po zahájení prázdninového volna.

Nejen základní školy, ale také budovy školek čekají v letošním roce opravy. „Půjde o zateplení objektů a výměnu oken. Tato úprava se bude týkat například mateřských škol Na Odpoledni či v ulici Bajákova,“ upřesnil Raba s tím, že celkové náklady na rekonstrukce obou školek stavebníci odhadli na čtrnáct milionů korun.

Rekonstrukce čeká o prázdninách také základní školu v Drahotuších. Plánuje se zde dokončení výměny oken v dvorním traktu.

Hranická radnice počítá také se zahájením rekonstrukce školní jídelny na třídě 1. máje. Tato investice bude rozdělena do dvou etap a celkové náklady jsou vyčísleny na 18 milionů korun.

Letos je v plánu výměna vzduchotechniky za čtyři a půl milionu korun. „To jsou dvě větší investice plánované v oblasti školství na letošní rok. Vedle toho budou v některých školních budovách probíhat údržbové a drobné stavební úpravy,“ řekla závěrem místostarostka Hranic Radka Ondriášová.