Odsouhlasením programového prohlášení se šestnáct z osmnácti přítomných zastupitelů zavázalo k naplňování třinácti základních cílů.

Ty se týkají například fungování městského úřadu, bezpečnosti ve městě, situací ohledně dopravy či životního prostředí.

“Vždycky se připravovalo prohlášení rady města. My jsme ale chtěli dát tomu dokumentu ještě větší váhu, a proto jsme vypracovali prohlášení zastupitelstva. Věříme, že to povede k větší pospolitosti a spolupráci. Vzali jsme totiž programy všech stran, které mají své zastoupení v zastupitelstvu, a víceméně všechny body, jež jsme posoudili jako reálné, jsme zapracovali," vysvětlil místostarosta Vladimír Juračka.

Mezi konkrétními body dokumentu se tak objevují například přísliby zavedení bezplatné městské hromadné dopravy, volného internetu na frekventovaných místech, výstavby nových bytů či rekonstrukce a zastřešení letního kina.

Ilustrační foto
Nový sběrný dvůr získal stavební povolení, dotaci kraj schválí v prosinci

Z jiné galaxie

Ne všechny plány jsou ale podle vedení města plně realizovatelné již v tomto volebním období.

"Na některých bodech se již pracuje nyní, některé přijdou na řadu později. Jsou zde věci, které budeme realizovat už v tomto volebním období, stejně tak jako věci, které stihneme pouze připravit pro další období," uvedl dále Vladimír Juračka.

I přesto, že byl dokument jasnou většinou schválen, neunikl při diskuzi obsáhlé kritice.

"Musím radu pochválit, že dokázala tak obsáhlý materiál vypracovat v tak krátké době. Zároveň ale musím říct, že některé vize, jako třeba MHD zdarma nebo zastřešení letního kina, mi přijdou jako z jiné galaxie. Zároveň je tu celá řada nepřesných formulací, kvůli kterým by podle mého názoru mělo být prohlášení ještě přepracováno," řekl člen zastupitelstva Ivo Lesák, který hlasoval proti.

Plné znění devítistránkového Programového prohlášení mohou občané najít na webových stránkách města

Práce na nové hřbitovní zdi v Hranicích
Další část hřbitova je opravená. Vyrostla nová zeď, márnice je zbouraná