Představenstvo proto rozhodlo uzavřít další porodnu prasnic v Penčičkách a raději chybějící část prasata pro potřeby naší jatky nakupovat.

Je to smutné, ale je to tak. K této špatné situaci se ve druhé polovině roku 2008 přidal prudký pokles ceny mléka. Mléko již mnoho měsíců prodáváme za ceny 5, 80 až 6 korun za litr. Náš odběratel Olma Olomouc, kterou dnes vlastní velkopodnikatel Babiš, nám tvrdí, že mléka je nadbytek a nejlépe uděláme, když s chovem krav co nejrychleji skončíme.

Těchto jednání se většinou účastním s paní Dostálovou a té při těchto oznámeních hrknou slzy do očí. Nepomohlo ani vylévání mléka na Václavském náměstí a zřejmě nepomůže ani tato blokáda hlavních silnic.

Pomoc a zlepšení je v nedohlednu a naše celková ztráta v živočišné výrobě v roce 2008, která činila 8 milionů 248 tisíc korun, nikoho nezajímá. Zodpovědně zde říkám, že Zemědělské družstvo Kokory bude živočišnou výrobu provozovat i nadále, jen její konkrétní rozsah bude korigován dle aktuální situace tak, aby nebyla ohrožena existence družstva jako celku. Věřím, že tak špatná situace nemůže trvat věčně.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: VIDEO: Protest zemědělců ochromil dopravu na Přerovsku