Do roka by v těchto místech měl vyrůst dvoupodlažní objekt s byty. Přerované tak přijdou o výhled na hradby, které lze z ulice spatřit, což se už v minulosti stalo předmětem kritiky.

„Bývalo to ještě před pár lety krásné zákoutí. Zdobily ho mramorové sloupy, kašna se sochou a našel se zde i kousíček zeleně. Dnes je pohled na toto místo více než žalostný,“ svěřila se 82letá důchodkyně Marie Tlusťáková z Přerova.

Město zaváhalo Podle současného majitele proluky město svou šanci nakládat s pozemkem nevyužilo. „Když vlastníci městu nabízeli pozemek k prodeji, zástupci radnice neměli zájem. Patrně se jednalo o zcela nezajímavou investici,“ řekl současný majitel pozemku Vladimír Míček.

Podle něho se někdejší zastupitelstvo nedokázalo sjednotit v názoru na cenu za odkup uvedeného pozemku. Stejná cena jako za maketu „Přitom tato cena byla v podstatě totožná s částkou následně vynaloženou městem za bronzovou maketu historického jádra města, která je nyní umístěna před magistrátem na Masarykově náměstí,“ doplnil investor Míček.

To, že město lukrativní pozemek v centru nezakoupilo, označil dnes za velkou chybu i současný přerovský primátor, který zastával v době rozhodování funkci místostarosty. „Je to velká chyba, kterou vytýkám zástupcům ODS.

Právě ti totiž s tehdejším odkupem nesouhlasili, protože se jim zdál příliš nákladný. Byl to ovšem velmi netaktický postup. Dnes tam mohlo být zkulturněné prostranství a ne takové staveniště a nepořádek, jaké tam vidíme nyní,“ podotkl primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika