„Normálně se nám vysmívají do očí. Já jsem se aspoň rozhoupal k tomuhle činu. Mám pro lidi připravené projevy i letáky. Komu to ale mám vyprávět, když nikdo nepřišel," položil řečnickou otázku protestující.Protest proti amnestii prezidenta se v Hranicích setkal s chladnou odezvou veřejnosti

Bubnováním do krabice a zřetelným nápisem nad hlavou „Mlčením souhlasíte" sice upoutal pozornost kolemjdoucích, projíždějících řidičů i městských strážníků, avšak více než pár minut rozhovoru s několika lidmi, kteří se u muže stojícího se v chladné zimě zastavili, protestní akce nezahrnovala.

„Lidi si neuvědomují, že tohle všechno bude mít dopad na naše děti. Odvykli se starat o své záležitosti. Myslí si, že se stejně nic nedá dělat a pak se jen diví, že je situace stále horší a horší," uvedl demonstrant, která prý pochází z Hranic.

Podobnou akci ale dříve uskutečnil také například v Brně.

„Tam mě přišlo podpořit třicet lidí."

Prezident Václav Klaus veřejně vyhlásil plošnou amnestii na prvního ledna 2013 na závěr svého novoročního projevu. Milost několika tisícům vězňů vstoupila do platnosti hned následující den.