Rozhodla se k tomuto problému postavit čelem a založila projekt Cesta deštěm, který se věnuje protidrogové prevenci. Motivovala ji k tomu beseda s vyléčeným uživatelem drog.

„Cílem projektu je seznamování veřejnosti s protidrogovými zařízeními a sbírání informací z oblasti „K“ center, což jsou centra, která přímo poskytují pomoc drogově závislým a jejich okolí,“ vysvětlila šestnáctiletá Veronika Kroužilová.

Ta se chce v budoucnu věnovat také tvorbě protidrogového programu pro mládež a vytvořit tak síť přednášek pro druhý stupeň základních a středních škol. Proto je ale důležité samotné vzdělání zakladatelky projektu. Toho se jí dostane v průběhu školního roku, kdy se v Brně zúčastní takzvaného peer programu Poradenského centra pro drogové a jiné závislosti.

„Peer program je plný interaktivních besed a přednášek nejen o protidrogové prevenci, ale i o komunikaci, přátelství, lásce, rodině a škole,“ upřesnila studentka lipnického gymnázia. Podle ní vzdělávací kurz potrvá deset měsíců, na jehož konci musí zvládnout závěrečnou zkoušku a po jejím absolvování obdrží osvědčení o výcviku, které ji bude opravňovat k vedení primárně preventivních programů.

Mezi dosavadní úspěchy tohoto projektu se řadí spolupráce s Komunitním plánováním sociálních služeb v Lipníku nad Bečvou. Velkým přínosem pro projekt byl grant od města. Tento příspěvek projektu pomohl finančně do jeho začátku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika