Město si podle přerovských radních od změn slibuje hlavně finanční úspory. Jak uvedl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS), restrukturalizace se nejvíce dotkne Služeb města Přerova.

Pod ty v současnosti spadá zimní stadion, přerovský bazén nebo koupaliště v Penčicích. Od července letošního roku by je měla provozovat společnost Teplo Přerov. Transformací projdou také Technické služby města Přerova, které by se měly stát společností s ručením omezeným.

„Chceme, aby se činnost Služeb města Přerova do budoucna více orientovala na kulturu a informativní služby,“ vysvětlil náměstek primátora Kulíšek.

Služby města Přerova totiž kromě bazénu a zimního stadionu provozují také Městské informační centrum v pasáži v Kratochvílově ulici.

Stávající ředitel Služeb František Kavka odchází koncem ledna do důchodu a řízením příspěvkové organizace bude pověřen náměstek ředitele Služeb města Rudlof Neuls.

„Pro mě tato změna znamená pouze to, že jdu do důchodu,“ komentoval rozhodnutí radních stávající ředitel Služeb města Přerova František Kavka. Ten má za to, že restrukturalizace této příspěvkové organizaci prospěje.

Netají se ale tím, že by chtěl, aby pod Služby města nadále spadal alespoň zimní stadion. „Společnost Teplo má ale rozhodně více možností investovat,“ míní Kavka.

Služby města Přerova provozují mimo jiné ale také lázně v nedaleké Bochoři. Ty by však v její správě měly zůstat nadále. Transformace by měla probíhat po etapách a jejím cílem je vytvořit ze stávajících sedmi příspěvkových organizací tři.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika