O prostory v hranické továrně, která se v prvopočátcích zabývala výrobou televizních obrazovek, projevila před nedávnem zájem společnost LentiKat´s, zabývající se výrobou biotechnologických produktů. Podle vyjádření ředitele CTP Remona Vose již byla s touto firmou podepsána i smlouva.

„Tato společnost nabídne v průběhu příštího roku více než padesát míst a plánuje další rozšíření,“ uvedl Vos.

Výkonný ředitel společnosti LentiKat´s Josef Trčka sice zájem o prostory v areálu bývalého Philipsu potvrdil, ale nic bližšího k němu zatím uvést nechtěl. „Smlouvu s CTParkem bychom měli uzavřít do konce září,“ uvedl poněkud odlišnou informaci než jeho obchodní partner Vos.

Stávající firmy, působící v průmyslové zóně, se také chystají přibírat nové zaměstnance. Společnost Jyco jich má v současné době dvě stovky, Etimex 169. Obě však budou v příštím roce potřebovat další prostory.

Jyco i Etimex se rozšíří

„Společnost Jyco plánuje zaměstnat celkem 230 až 400 pracovníků, v roce 2012 pak celkem 400 až 480 lidí. Společnost Etimex počítá v příštím roce s vytvořením dalších dvaceti pracovních míst,“ prozradil plány dvou současných nájemců areálu Vos. Pro potřeby firmy Jyco hodlá dokonce majitel zóny vybudovat nové budovy na ploše kolem 6500 metrů čtverečních.

Stále volné jsou v hranickém CTParku prostory vhodné pro skladování či výrobu a také laboratorní účely. Daly by se využít pro jemnou výrobu ve zdravotnickém sektoru nebo pro testovací aktivity. „Jde o speciálně připravené sterilní prostředí, které je potřebné například pro firmy působící ve zdravotnictví,“ vysvětlil ředitel.

Vloni projevila o prostory v hranické průmyslové zóně zájem zahraniční společnost, zabývající se výrobou mražených bramborových produktů. „Museli však s ohledem na současnou ekonomickou situaci přehodnotit svou obchodní strategii. Místo se jim sice líbilo, ale nakonec se rozhodli pro jinou lokalitu,“ uzavřel Vos.