Tržiště se pro zájemce otevřelo už v osm hodin ráno. K vidění a ke koupi bylo nespočet druhů jídla i výrobků. Návštěvníci si kromě čerstvé zeleniny a bylinek mohli nakoupit například i včelí med, čerstvé houby, keře léčivých rostlin, domácí koláče a preclíky nebo různé druhy sýrů.

Kdo nechtěl nakupovat mohl alespoň obdivovat práci a výtvory řemeslníků, kteří do centra Lipníku rovněž dorazili. K vidění byly rukodělné výrobky ze dřeva nebo proutí.

„Lipník byl odjakživa místem, kam se sjížděli trhovci ze širokého okolí. Trhy na náměstí byly vyhlášené a tvoří zajímavou část historie našeho města,“ zdůvodnili konání akce její pořadatelé.

Nejen počet příchozích svědčil o tom, že by lidé v Lipníku podobných akcí uvítali více. Mnozí z nich potvrdili, že nakupování na trhu je pro ně nejen příjemnější než ve velkých marketech, ale najdou tu mnohdy i kvalitnější zboží.

„Trhy bych zavedla pravidelně, třeba každou neděli, jako je tomu například už v některých městech. Nakupovala bych hlavně zeleninu a bylinky, které mi v supermarketech nepřijdou příliš kvalitní a čerstvé,“ řekla jedna z nakupujících třiašedesátiletá Hana Klopotová.

Pokud navíc vyjde počasí, jak tomu bylo ve středu dopoledne, z trhů se může stát i atrakce.

„O trzích jsem netušila, šli jsme s dětmi náhodou kolem. Ale nakonec z toho vzniklo příjemné dopoledne. Nákup na čerstvém vzduchu je určitě lepší,“ potvrdila dvaatřicetiletá Martina Jeníková.

Nákup si lidé mohli zpříjemnit i dobrým jídlem a pitím, které si mohli vychutnat přímo uprostřed náměstí. Prodejní stánky mohli místní procházet až do pozdního odpoledne.