Ekoltes si ale nestěžuje. Během dvou prázdninových měsíců prošlo turniketem venkovního plaveckého areálu třiadvacet tisíc lidí.

Majitelé permanentek v tomto počtu nefigurují. Sezona na hranickém koupaliště stále ještě nekončí. Otvírací doba se však řídí počasím a není už tak častá jako v létě.

„Už koncem srpna jsme zaznamenali slabší zájem o koupání venku,“ podotkla šéfka Plovárny Iva Macurová.

V červenci si u pokladny koupilo vstupenku na koupaliště 13261 lidí, zatímco o krytý bazén projevilo zájem 14099 plavců. „V srpnu byl tento počet o něco vyrovnanější. Venku bylo 9975 a uvnitř 9747 našich zákazníků,“ vyčetla z evidence Macurová s dodatkem, že po tři prázdninové týdny byla Plovárna uzavřena.

Během provozní odstávky nechal Ekoltes vyčistit nerezové bazény i veškerou sanitární techniku. Od pondělí už je však krytý bazén opět plně k dispozici. „Tuto nezbytnou údržbu provádíme vždy na konci prázdnin, kdy je zájem o Plovárnu nejnižší,“ sdělila Macurová.

Kdy se u venkovního areálu dveře netrhly, to bylo 23. července. Tehdy padl v návštěvnosti i rekord. „Přišlo k nám v tom jednom jediném dni 1781 lidí,“ pochlubila se Macurová a dodala, že pamětníci hovoří v souvislosti se starým venkovním koupalištěm až o dvou tisících plavců za den.

„Takhle hodně bychom to ale plnit nechtěli. Už když se návštěvnost blížila k osmnácti stům, byla kapacita nedostačující,“ přiznala vedoucí. Ohlasy jsou na nové hranické koupaliště vesměs kladné. Macurová tak soudí ze záznamů v knize návštěv. Je k dispozici u pokladny a lidé do ní zapisují nejen dobré, ale i špatné dojmy.

„Samozřejmě, že se během letošního zkušebního provozu vyskytlo i pár nedostatků. V místě, kde jsou můstky, se nám například začala propadat dlažba. Spravovali jsme ji za plného provozu,“ informovala Macurová a slíbila, že do příští sezony se spolu s Ekoltesem podaří odstranit i zbývající závady.