Štastná maminka Lucie Navrátilová ji přivedla na svět 2. ledna, přesně v 8 hodin 15 minut.

„Rodila jsem císařským řezem. Všechno proběhlo v pořádku a už se těšíme domů, kde na Adélku čeká její dvouletá sestřička,“ prozradila v pondělí Deníku maminka prvního letošního novorozence v přerovské nemocnici.

Zdejší porodnické oddělení přivedlo loni na svět celkem 908 dětí, z toho 456 chlapců a 452 dívek. Nouzi nebylo ani o dvojčata, těch bylo celkem dvanáct.

„Loni se narodilo o 137 dětí méně než v roce 2010. Začíná se tedy projevovat celorepublikový trend snižování počtu porodů. Rekordním rokem byl pro naše zdravotníky rok 2008, kdy se narodilo 1094 dětí. Od té doby ale počet postupně klesá,“ uvedla mluvčí přerovské nemocnice Hana Szotkowská.

Adélka, první miminko roku 2012 v Přerově

Maminky, které rodily loni v Přerově, volily pro své potomky především tradiční česká jména. Mezi holčičkami převažovaly Terezky a Elišky, k nejčastějším chlapeckým jménům patřil Vojtěch, Jakub či Michal.

Někteří rodiče se rozhodli vybrat svému dítěti netradiční jméno, a tak pomáhali zdravotníci přivést na svět například malého Nathanaela, Nichitu, Aria, Lolu, Zoe či Bereniku Maggie.