Než bude vybudován nový, budou toulaví psi odváženi do útulků v okolních městech a obcích. A za to bude muset město platit.

Čtyři lokality, kde by mohlo nové útočiště pro zatoulaná zvířata vzniknout, vytipovala hranická radnice. Nyní chce jedno z nich vybrat a co nejrychleji začít se stavbou.

„Původně jsme měli šest míst, nyní zůstala jen čtyři, a to v bývalém družstvu ve Slavíči, v areálu firmy DAKR v Drahotuších a na Jelením kopci nebo u bývalé vodárny pod Novou ulicí v Hranicích,“ informovala hranická místostarostka Radka Ondriášová.

Radnice by měla mít v nejbližších dnech k dispozici studii proveditelnosti. Ta by měla ukázat, která lokalita je pro daný záměr nejvhodnější. Útulek chce totiž město postavit co nejrychleji.

„Doktorka Marková, která dosud útulek provozuje, nám sdělila, že k 30. červnu končí. Mnozí si přitom neuvědomovali, jak velkou službu pro město dělá. Provozovala útulek z vlastní iniciativy a město jí přispívalo pouze penězi na krmivo pro zvířata,“ uvedla Radka Ondriášová.

Jak dále vysvětlila, radnici tato služba ušetřila nemalé peníze. „Většina měst, která mají vlastní útulek, musí na jejich provoz vynakládat značné prostředky,“ řekla místostarostka.

To nyní čeká i město Hranice. Zvýšené náklady bude mít radnice i do té doby, než se útulek postaví.

„Zatoulaná zvířata budeme muset vozit do útulků v okolních městech. To se prodraží nejen kvůli cestě, ale i proto, že ve většině útulků se platí jak za příjem zvířete, tak za každý den pobytu,“ dodala Ondriášová.