Zatímco však rozlehlá nemovitost jej přijde na 22 milionů korun, za necelých čtyři sta metrů nové silnice zaplatí přes 30 milionů. „Úvěr v současné době vyřizujeme. Jeho přijetím by se mělo v září zabývat zastupitelstvo. Bude sloužit na financování investičních akcí do roku 2008. Ve stávajícím volebním období jsme zatím o žádný úvěr nežádali,“ informoval primátor Přerova Jiří Lajtoch.

A jaké investiční akce bude město padesátimilionovým úvěrem hradit? „Peníze jsou určeny na odkup budovy Chemoprojektu a stavbu komunikace za areálem Meopty,“ upřesnil primátor Lajtoch. Stavba nové silnice za areálem Meopty však přijde nejméně o 8 milionů dráž než zakoupení mohutného objektu, v němž v minulosti sídlil Chemoprojekt.

Podle primátora však stavba komunikace byla v minulosti společností Gambro – Meopta ze strany města přislíbená, a navíc v budoucnu by měla nová cesta sloužit jako součást obchvatu Kozlovic. „Byla přislíbena s tím, že společnost nabídne v regionu uplatnění mnoha lidem bez zaměstnání,“ vysvětlil Lajtoch.

Podle Jiřího Raby z odboru rozvoje se jedná o komunikaci dlouhou 360 metrů. „V rámci její stavby se počítá také s vybudováním příjezdových komunikací ke stávajícím garážím, s budováním veřejného osvětlení, odvodněním komunikace a stavbou cyklostezky,“ sdělil Raba.

Podle některých představitelů města by se však na této investici měla podílet společnost Gambro - Meopta, jejíž zaměstnanci budou cestu využívat nejvíce. „Myslím si, že by tato firma měla mít spoluúčast na financování této stavby,“ prohlásil například přerovský zastupitel Petr Laga.