Jak název akce napovídal, pořadatelem byl Klub Korálek z Přerova. „Tato asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí funguje od roku 1991 a sdružuje celkem šedesát tři rodin,“ informoval Martin Jakůbek, který sobotní program moderoval.

Cílem akce bylo seznámit a přiblížit běžné návštěvníky s postiženými dětmi. Zájemci si navíc mohli zakoupit v jednom z mnoha stánků batikované tričko, které děti v Korálku vlastnoručně vyrobily, a podpořit tak klub Korálek.

„Peníze, které se vytěží, budou totiž použity pro děti na ozdravný pobyt v zařízení Suchý u Boskovic,“ uvedla Sylva Johnová, předsedkyně klubu Korálek.

Podle jejích slov se letos akce vydařila. „Máme krásné počasí, je tady spousta lidí a atmosféra parádní,“ řekla Johnová. Zábavné odpoledne provázela série vystoupení, o něž se postaraly převážně kroužky hranického Domu dětí a mládeže.

K vidění byly exotické tanečnice vlnící se do rytmů svůdné hudby, folklórní kroužek Rozmarýnek, mažoretky či zápasy v kimonech. Program hudebně doplnili zpěváci Ziggy Horvát a Kačes.

Akci přijeli podpořit i vojáci z Hranic, dobrovolní hasiči, policie a záchranná zdravotní služba. Malí i velcí si vyzkoušeli, jaké to je sedět v tanku, nebo si mohli prohlédnout zblízka hasičský vůz.

„Byli jsme tady s rodinou i vloni a je to tu opět super. Děti se baví, my taky. Vytknout bych mohla leda tak pozdější začátek,“ sdělila Kateřina Fůsková z Hranic. „Všechno je super. Dneska jsem tady po druhé a příště přijedeme znovu. Nejvíc se mi tady líbí hasiči a parašutisti, ale skočit bych si s nimi nechtěl,“ řekl další z návštěvníků Roman Částečka.

Od rána navíc na letišti souběžně probíhala soutěž parašutistů, a to 34. ročník závodu v seskoku na přesnost nazvaného Moravská brána. Soutěže se účastnilo třicet šest parašutistů.

Nikola Helísková