Marta Pavelková je iniciátorkou a zakladatelkou společnosti Patriot, která připomíná historické události obce, ale především organizuje a podporuje současné akce, například Křeslo pro patrioty.

Podílela se na organizaci Dne kultury na zámku v Hranicích a založila soutěž o nejlepší koláče, salát a slivovici. Organizuje soutěže a zájezdy, včetně mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu.

„Byl to úžasný zážitek. Kolektiv oceněných tvořily pouze ženy, jeden velký příběh vedle druhého. Je to pro mě mimořádná záležitost," prozradila Marta Pavelková.

Marta Pavelková převzala ocenění v pátek 23. září v Poslanecké sněmovně, doprovázela ji i rodina.Zdroj: archiv Nadačního fondu Elišky Přemyslovny

Spolu s dalšími oceněnými si mohla prohlédnout sochu Elišky Přemyslovny, která se zrovna loučí se sedmiletým Karlem – umělecké dílo bude veřejnosti oficiálně odhaleno prezidentem republiky až v listopadu.

Řád Elišky Přemyslovny vnímá Marta Pavelková jako nejvyšší ocenění, kterým byla kdy poctěna.

„Tak velké ocenění jsem ještě nikdy nedostala. V naší republice a obecně mezi lidmi platí, že když něco děláte dobře, tak to přeci děláte proto, aby to bylo dobré. Málokdo vás ale pochválí a všichni ví, co kritizovat. Na druhou stranu vás právě kritika žene dopředu," zmínila paní Pavelková.

Novým impulsem pro další organizování je teď právě významná cena. „Je to ocenění za bezesné noci a odpovědnost, kterou nesete za všechny aktivity, které děláte. Zároveň je to závazek k tomu, aby člověk v činnosti pokračovat," dodala žena, která ani na moment nezahálí.

V těchto dnech připravuje další nemalé akce – pátý ročník Mistrovství světa v mažoretkovém sportu a také další ročník Mistrovství České republiky v tomtéž odvětví.