Zčásti už byla vloni a předloni upravena podoba nejhustěji osídleného sídliště Hromůvka. Děti se dočkaly nových prvků na hřišti, řidičům přibylo parkovacích míst, vyměněna je část chodníků a kolem kontejnerů stojí nové zděné boxy.

„Teď budeme žádat na ministerstvu pro místní rozvoj o další peníze a pokud je dostaneme, budeme v revitalizaci Hromůvky v roce 2010 pokračovat,“ řekla místostarostka Hranic Radka Ondriášová s tím, že v rámci druhé etapy tam má město v plánu vybudovat kolem stovky nových parkovacích míst u garáží a upravit přístup k lávce, která vede nad silnicí první třídy k obchodnímu centru.

Pokud ale Hranice dotaci nezískají, bude muset počkat nejen Hromůvka, ale také další sídliště, které chce město revizalizovat a sice mezi Galašovou ulicí a ulicí Na hrázi. Na financích od státu je stejně tak závislá i kanalizace lokalit Pod Hůrkou, Pod Bílým kamenem a Pod křivým.

V oblasti životního prostředí slibuje město v blíže neupřesněné budoucnosti revitalizaci Sadů Československých legií, která by odhadem měla přijít zhruba na 25 milionů korun a projekt za deset a půl milionů s názvem Čisté ovzduší pro Moravskou bránu, který spočívá v pořízení měřících zařízení na zjištění kvality ovzduší.