Ten je v havarijním stavu a město by jej proto rádo zvelebilo. Jestli se dostane i na původně plánovanou ledovou plochu nebo tenisové kurty, o tom by měli konšelé rozhodnout ještě do konce tohoto roku.

Stávající hranický skatepark už milovníci rychlých prkýnek používají opravdu jen na vlastní nebezpečí. Radnice jim slíbila jeho sanaci, ale zatím je vše pouze v rovině úvah.

„Zpracovaná studie a stávající podoba té lokality nabízejí několik variant. Buď bychom zachovali současný skatepark a k němu ještě o pár metrů dál vybudovali nový, nebo bychom tam mohli využít vyasfaltované plochy mezi jezem a autobusovou točnou a udělat k němu sjezd pro in-line,“ přemýšlel v úterý spolu s ostatními radními starosta Hranic Miroslav Wildner.

V původně zpracované studii je zakreslena také ledová plocha. Její pořizovací cenu odhaduje Wildner na 45 až 50 milionů korun.

Ročně by ale údržba tohoto sportoviště stála dalších osm milionů, což je čtyřikrát tolik, než spolkne za rok venkovní koupaliště, a o pět milionů víc než roční provoz bazénu.

„Z tohoto důvodu zůstává zatím ledová plocha s velkým otazníkem,“ podotkl k tomu starosta a stejně neurčitě se vyjádřil také k dalšímu velkolepému plánu v Žáčkově ulici, a sice k tenisovým kurtům.

V současné době se v blízkosti Plovárny projíždějí bagry a stavební stroje. Upravují tam terén bez ohledu na to, co na něm v budoucnu vyroste.

„Zarovnávají to hlínou, kterou pak necháme osadit travou. Bude to určitě praktičtější než dosavadní škvára,“ řekl Wildner a nezapomněl zdůraznit, že kromě otázky finanční bude také v Žáčkově ulici hrát velkou roli průběh jednání o případném výkupu pozemků. Část jich sice patří městu, ale další parcely tam vlastní Povodí Moravy, SK Hranice a několik soukromých osob.