S nedostatkem parkovacích míst se Hranice potýkají vesměs na všech svých sídlištích. Pravidelně bývá vozidly přeplněná Hromůvka, ale kde zastavit není ani na Struhlovsku nebo na sídlišti Kapitána Jaroše či Mlýnském příkopu.

Lidé proto nechávají svá auta i tam, kde jim to vyhláška nedovoluje. „Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích by na všech silnicích s výjimkou parkovišť měl zůstat šest metrů široký průjezdný pás. Téměř nikde se to ale nedodržuje, takže není v našich silách všechny tyto prohřešky pokutovat,“ řekl již dříve velitel strážníků Miroslav Mann.

Radnice má teď dobrou zprávu pro obyvatele sídlišť Jaselská a Rezkova. Na své úterní schůzi tam radní schválili celkem 140 nových parkovacích míst. „Na Jaselské ulici jich přibude 78, na Rezkové 63,“ upřesnil tiskový mluvčí města Petr Bakovský.

Celkem by podle jeho informací měla tato investice spolknout kolem pěti milionů korun. „Přesnou cenu však budeme znát až poté, co nám firmy předloží své nabídky,“ podotkl mluvčí s tím, že teď bude teprve vyhlášeno výběrové řízení.

Původně byly na Jaselské ulici navrženy celkem tři parkovací plochy. Jedna měla nahradit část hřiště u cesty, vedoucí kolem Střední soukromé odborné školy. Tu ale konšelé neschválili. Souhlas dali pouze ke dvěma dalším parkovištím.

„Jedno bude vybudováno na travnaté ploše před kotelnou, druhé vznikne rozšířením stávajícího stání u malého rybníku,“ vysvětlil Bakovský.

Na Rezkově ulici padne vozidlům za oběť zelená plocha mezi posledním panelovýmdomema silnicí I/47. Z letošního rozpočtu města Hranic je na nová parkovací místa vyčleněna částka 1,7 milionu korun.

Jejich budování bude tedy probíhat na etapy a ta první by mohla začít už letos na podzim. „Na Jaselské začneme, Rezkova bude následovat hned vzápětí a další sídliště máme do budoucna také v plánu přizpůsobit rostoucímu počtu vozidel,“ slíbil Bakovský s tím, že jako další by pak měly přijít na řadu ulice Na hrázi a Galašova.