Lávka se nad vozovkou tyčí již od loňského podzimu. Příspěvky na ni však dostane město až letos. Proto budou figurovat až ve stávajícím rozpočtu.

Jedním ze dvou dárců je společnost InterCora, druhým pak Kaufland. Obě společnosti mají z lávky užitek, neboť spojuje obytné části Hranic s jejich obchodními středisky.

Stavba vyšla celkem na jedenáct milionů korun. Šest a půl milionu do ní investoval Státní fond dopravní infrastruktury. V případě InterCory jde teď o dar ve výši 850 tisíc korun, Kaufland městu věnuje dva miliony padesát tisíc.

„Jedná se opravdu o spolupodíl na vybudování lávky,“ potvrdil vedoucí odboru financí Městského úřadu v Hranicích Vladimír Zemek.

Podle jeho informací se jedná o jednorázové příjmy, které budou využity na jednorázové výdaje.

„Například na opravu šaten na koupališti, pokud to na své únorové schůzi schválí zastupitelé,“ uvedl Zemek.

Že budou šatny opraveny, to už hraničtí zastupitelé schválili vloni v prosinci. Teď budou muset pouze projednat způsob financování této investiční akce.

„Na konci loňského roku jsme totiž ještě nevěděli, jestli dosáhneme na dotaci, zda si budeme brát úvěr a podobně,“ vysvětlil vedoucí finančního odboru s tím, že dar za lávku je právě jednou z možností, jak opravu šaten zainvestovat.

Podle předběžného odhadu by měly nové šatny vyjít na osmnáct milionů korun. Dalšími dvěma významnými investicemi letošního roku jsou plánované rozšíření kapacity mateřských škol, které je očekáváno v objemu osmi a půl milionu korun, a plynofikace příměstské části Valšovice zhruba za 10,5 milionu.