Přesná částka, o kterou si sportovní kluby v Hranicích zažádaly je tři miliony tři sta třiašedesát tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že rozdělujeme necelý milion, je jasné, že zdaleka nemůžeme uspokojit všechny žadatele,“ oznámil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Všechny kluby v žádostech přednesly své představy, kolik peněz by rády z pokladny města dostaly. Žádnému ze subjektů nebylo vyhověno v plné výši jejich žádosti.

Házenkáři chtěli 1,5 milionu, dostali 300 000

Největšími sporotvními kluby v Hranicích je házenkářský Cement Hranice a fotbalový SK Hranice. Tomu odpovídal i objem jejich žádostí.

Házenkáři žádali po městě skoro jeden a půl milionu korun, fotbalisté byli o něco skromnější a jejich žádost se vyšplhala na půl milionu korun.

Po jednání komise i rady odcházeli spokojenější fotbalisté, kteří se dočkali větší částky. Z požadovaného půl milionu přiteče do jejich kasy tři sta čtyřicet tisíc korun, zatímco házenkáři obohatí svou pokladnu od města částkou o čtyřicet tisíc korun nižší.

Fotbalisté jsou spokojeni

„Musím říct, že jsme za rozhodnutí rady města rádi. Dospělý fotbal nás stojí okolo jednoho milionu korun a každá podobná pomoc pomůže,“ uznal sekretář fotbalového klubu Lubomír Kubica. Podle něj by bez pomoci města pomalu nemohli fotbal v Hranicích ani dělat.

„Jsme se spoluprácí s městem moc spokojeni. Dá se říct, že bez jejich pomoci bychom fotbal a provoz celého areálu sami neutáhli,“ dodal Lubomír Kubica.

„Peněz jsme dali více fotbalistům z důvodu, že házenkáři vzhledem k soutěži, kterou hrají, dostávají peníze i odjinud,“ sdělil předseda komise pro výchovu a sport a současně člen rady města Hranic Miroslav Kutý.

Je pravdou, že extraligový tým mužů je jako reprezentant kraje podporován i přímo Olomouckým krajem. Vyjádření zástupce házenkářského klubu k celé záležitosti se nepodařilo zjistit.

Na ostatní sporty zbylo 260 000

Peníze se samozřejmě dostaly i na ostatní hranické kluby reprezentující město například v judu, cyklistice, atletice nebo vodních sportech. V porovnání s dvojicí nejpopulárnějších sportů jde ale o podstatně menší částky.

Házená a fotbal si rozdělily šest set čtyřicet tisíc korun, na všechny ostatní dohromady zbylo pouze dvě stě šedesát tisíc korun.

Ze svých peněz se ještě nemohou kluby těšit napevno, protože konečné potvrzení padne až na čtvrtečním jednání zastupitelstva. Dá se ale říct, že k žádným velkým změnám nedojde, což potvrzuje i mluvčí radnice.

„Je možné, že zastupitelé sáhnout k nějakým drobným změnám, ale žádné větší přesuny peněz se čekat nedají,“ prozradil na závěr mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku