Záměr projednávali zastupitelé na svém zasedání tento týden až ve večerních hodinách a někteří politici se snažili jednání přeložit na jiný termín. Nakonec se však zastupitelé usnesli, že doporučí radě, aby se možností na přemístění radnice zabývala.

Přesun vedení magistrátu na Horní náměstí se bude týkat zhruba dvaceti lidí – primátora, jeho náměstků a sekretářek. Pro záměr se počítá se dvěma budovami – matriky a klubu Teplo.

Hlavním důvodem tohoto kroku je přitom podle náměstka primátora Josefa Kulíška (ODS) fakt, že se zde radnice v minulosti nacházela. Radnice na Horním náměstí by navíc podle jeho slov přispěla k oživení této části města.

„Komise památkářů si už obě budovy prošla – jak matriky, tak klubu Teplo,“ přiblížil Kulíšek. Jak dodal, realizaci záměru bude předcházet vyjádření odborníků.

Radní již dříve uvedli, že přesun vedení magistrátu nebude mít vliv na činnost klubu Teplo, který je jediným klubovýmzařízením svého druhu ve městě a konají se zde koncerty, divadelní vystoupení a různé besedy.

„Sál nikdo nezruší, nebylo by to ani z hlediska stavebních úprav možné,“ řekl již dříve Kulíšek. V úvahu by podle radních připadalo i to, že se do sálu v klubu přesunou jednání zastupitelstva.

„Pokud bude činnost klubu Teplo zachována, chceme požádat o prostředky na zakoupení kvalitní osvětlovací a zvukové techniky,“ dodal k tomu zastupitel Richard Šlechta (SpP). Právě opoziční strana Společně pro Přerov se obávala zrušení klubu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika