Město Hranice spouští novou webovou aplikaci, která má za úkol poskytnout občanům informace o hlavních investičních akcích.

Mapová aplikace Investiční web města nabízí možnost nahlédnout do připravovaných, realizovaných či ukončených investičních akcí města. Umožní každému rychle a jednoduše zjistit, co se v městě a okolí jeho bydliště bude stavět či opravovat,“ popsal mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Investiční web mapuje projekty s náklady nad 500 tisíc korun, momentálně je jich do mapy zaneseno více než čtyřicet. U každého projektu by měli obyvatelé po rozkliknutí najít bližší informace, předpokládané termíny zahájení a dokončení, a také kontakty na zodpovědné osoby. Pro lepší přehled jsou akce v mapě barevně rozlišeny.

„Při zahájení a v průběhu realizace konkrétní investiční akce svítí bod v mapě červeně, jakmile je stavba či oprava ukončena, změní barvu na zelenou. Plánované akce jsou pak označeny modrou barvou,“ vysvětlil Petr Bakovský.

Investiční web města je již o druhou aplikaci, kterou město Hranice v tomto roce spustilo. Aplikace Zlepši své město, v níž mohou obyvatelé předkládat návrhy na zlepšení v ulicích Hranic, se setkala s velkým ohlasem. Od začátku února přijalo město už 133 tipů na zlepšení.