Vítr mimo jiné vyvrátil strom na třídě 1. máje.

„Vzhledem k tomu, že hrozilo vyvrácení dalších, hasiči rizikové stromy pokáceli. Jeden strom padl také na sídlišti kapitána Jaroše,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

K zemi však nešly pouze stromy. Ve Slavíči došlo ke zlomení sloupu s informačním radarem. „Vítr uvolnil také označení ulice na křižovatce ulic Husitská a Kollárova,“ doplnil Petr Bakovský.

Kvůli hrozbě poranění kolemjdoucích musela být také dočasně uzavřena ulice Radniční.

„Ulice byla od víkendu uzavřena kvůli padajícím taškám, nyní už je opět průjezdná. Střecha byla zkontrolována a uvolněné tašky odstraněny. V průběhu tohoto týdne dojde k opravě střechy,“ informoval mluvčí města.

Slavíč. Neděle 18. března 2018. Následky silného větru
Následky silného větru: popadané stromy, stovky domácností byly bez elektřiny

Celkové škody, které vítr napáchal ještě vyčísleny nebyly.

„Přesný odhad škod zatím není, vše se teprve bude hlásit na pojišťovnu, takže uvidíme, jak to bude vyčísleno. Ačkoliv je jasné, že vítr nám problémy dělá, oproti okolním lokalitám u nás ty škody nebývají až tak zásadní,“ řekl Petr Bakovský.

Silný vítr v Hranicích každopádně není v poslední době nic neobvyklého. Podobné řádění počasí zakusilo naše město také na konci loňského října.

„Není to příjemné, na takové podmínky tady zkrátka nejsme zvyklí, ale příroda už je zkrátka taková. Je to zároveň trochu zklamání, protože už jsem se těšil na teplé dny. Ještě si ale asi budeme muset chvíli počkat,“ zhodnotil nevlídné počasí obyvatel Hranic Pavel Frkal. 

Jeho přání slunečnějších dnů by se podle aktuálních předpovědí mohlo začít naplňovat již nadcházející víkend, kdy by se teploty měly pohybovat okolo 8°C. (kra)

Kraslicovník na hranickém náměstí na sebe poutá pozornost kolemjdoucích.
Nazdobený Kraslicovník se již tyčí na hranickém náměstí

autor: David Král