Oprava interiéru začala již na začátku roku úpravou schodů. Ty staré technicky nevyhovovaly tomu, aby po nich chodili návštěvníci. Byly totiž prošlapané a příliš strmé.

Rekonstrukce spočívá i v lepším zabezpečení ochozu a hodinového stroje, který se ve věži Staré radnice nachází. Vtěchto dnech dochází také k úpravě vstupu do věže, který donedávna vedl z prostor knihovny.

V neposlední řadě se město chystá přemístit sirénu, která je umístěna na ochozu. Její nové místo bude na budově Základní umělecké školy na Školním náměstí. „Oprava, která by měla být ukončena do konce března, bude stát necelých 600 tisíc korun. Projekt je financován v rámci programu Za krásami Městské památkové zóny, který má zvýšit atraktivitu Hranic jako lákavé turistické oblasti,“ uvedl tiskový mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

S návrhem zpřístupnit věž Staré radnice veřejnosti přišli poprvé studenti hranického gymnázia v roce 2006. V rámci studentského programu Občan zpracovali počítačovou prezentaci Radniční schody skoro do nebe, kterou prezentovali na zasedání městského zastupitelstva.

Tomu se návrh líbil, odsouhlasili proto zpracování technické dokumentace. Přesný termín, kdy bude věž oficiálně otevřena pro širokou veřejnost, zatím město nezná.

„Na letošní turistickou sezonu již bude věž fungovat jako rozhledna, podobně jako v jiných městech. Věž otevřeme možná v rámci nějakého výročí, přesný termín však zatím nebyl určen,“ řekl Bakovský.

V Hranicích jsou kromě věže Staré radnice další dvě dominanty, které by mohly sloužit jako vyhlídková rozhledna. U zámecké věže ani u věže kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí však přístup pro veřejnost možný není. Podle slov Petra Bakovského je věž Staré radnice jediná, která technicky vyhovuje zpřístupnění pro veřejnost.

PREZENTACE U STAROSTY. S plánem zpřístupnit věž Staré radnice v Hranicích pro širokou veřejnost a nalákat tak do města více turistů přišla skupina studentů gymnázia. S bývalým starostou města Vladimírem Juračkou se v jeho kanceláři sešli 10. dubna 2006. Starosta tehdy skupinu nadšenců pochválil za dobrý nápad, nicméně jim sdělil, že na rekonstrukci v dohledné době nebude dostatek finančních prostředků.

REKONSTRUKCE NÁMĚSTÍ. Kvůli dezolátnímu stavu schodiště nebylo v roce 2006 možno dostat se až na ochoz věže. Studenti se tak v rámci svého projektu Občan mohli pokochat jen vyhlídkou z malého okénka zhruba v polovině budoucí rozhledny. Studentům bohužel nevyšel záměr, aby rekonstrukce věže Staré radnice byla na poslední chvíli zařazena jako součást právě probíhající rekonstrukce náměstí.

ÚSPĚCH V CELOSTÁTNÍM KOLE. Svůj záměr prezentovali gymnazisté před svými vrstevníky v regionálním kole projektu Občan ve Frýdku- Místku, pro velký úspěch pak v září 2006 vycestovali na celostátní kolo do hlavního města. I v Praze sklidil projekt velký obdiv organizátorů a dalších školních kolektivů.

ROZSÁHLÉ ÚPRAVY. Zmírnění strmosti schodiště, lepší zabezpečení ochozu a hodinového stroje, úprava vstupu a přemístění sirény, to jsou hlavní priority oprav, které probíhají od začátku roku a měly by skončit koncem března. Město přesný termín, kdy se nová atrakce otevře, zatím nezná. Zřejmě se tak stane u příležitosti nějakého výročí, nejpozději však se začátkem letních prázdnin.