Pár sponzorů, kteří obyvatelům hranického dětského domova přispívají na vánoční dárky nebo prázdninové pobyty, už existuje.

Peněz, které by mohly být použity pro radost dětí, vyrůstajících bez rodičů, není však nikdy dost. Tato myšlenka stála za zrodem občanského sdružení s názvem Radost hranických dětí.

„Původně se mělo jmenovat Radost, ale ministerstvo vnitra, které je naším zřizovatelem, nám sdělilo, že Radostí už je v republice asi deset. Proto jsme název upravili tak, že je nyní výstižnější,“ uvedla předsedkyně sdružení Petra Vítková.

Ta původně pracovala v pražské bance, kde měla na starosti oblast sponzorství a marketingu.

Při této práci jí pomoc potřebným přirostla k srdci natolik, že se také v Hranicích, kam se přestěhovala, sháněla po podobně prospěšné činnosti. Našla si tedy cestu k dětskému domovu, kde ji přivítali s otevřenou náručí.

„Nejdříve jsem tam chodila pomáhat vyučovat děti angličtinu. Až později vznikl nápad založit občanské sdružení a jako takové získávat peníze nad rámec těch, co jsou určeny na běžný provoz. Za první prostředky, které se pětičlennému sdružení podařilo sehnat, jeli už děti v létě do ostravské ZOO a Dinoparku.

Další peníze poslouží k nákupu vánočních dárků a pokud se jich shromáždí dostatek, tak i na obnovu dětských pokojíčků. „S tím se dětský domov potýká asi nejvíce,“ vysvětlila Vítková. V plánu je podle ní i rekultivace zahrady a dětského hřiště.

„Mě taková práce ohromně uspokojuje. Není nic krásnějšího, než když vás děti chytnou za ruku a vyprávějí vám nějaký silný zážitek,“ snažila se Petra Vítková vystihnout, jak ji činnost ve sdružení naplňuje.

„Není potřeba posílat nám tisíce. Pro nás je velkým přínosem každá stokoruna,“ vzkázala na závěr těm, kteří by chtěli dětem z domova udělat radost stejně jako ona a její sdružení.